AeroJac Vana Ceketi

Bir mermiyi durduracak kadar güçlü olduğu için nasa tarafından bir kuyruklu yıldız parçasının taşınmasında kullanılan aerogel ender rastlanan fiziksel özellikler sunar,  termal ve akustik özellikler bunların başlıcalarındandır. Aerogel dünyanın en hafif katı malzemesidir. Onse aerojac vana ceketlerinde  dünyanın en yeni jenerasyonu ,  en esnek ve en düşük ısı iletim katsayısına sahip aerogel teknolojisini ( Armagel ) kullanılır. Onse aerojac çok düşük mısı iletim katsayısı ile beraber dünyadaki en esnek ve bükülebilir vana ceketidir. Ultra ince , ultra hafif, çevre dostu ve üstün termal performans değerlerine sahiptir . Toplam ağırlığı 800 gr / metrekare olan  kumaş üzerinde  120 gr / metrekare ağırlığında silikon bulunur . Bu oranda silikon cam elyaf kumaşı yüksek su geçirmezlik değerine ulaştırır. 6,5 mm den başlayan kalınlığı ile tek parça aerojel ile 21,5 mm kalınlığa ulaşan ender vana ceketlerindendir.  Paslanmaz çelik kopçaları ile eşsiz ürün kalitesini müşterilerine sunar .  

En Düşük Kullanım Sıcaklığı   : -180 C derecedir.

En Yüksek Kullanım Sıcaklığı :  650 C Derecedir.

Areogel, jelin sıvı bileşeninin havayla kuru ve gözenekli hale getirilmesi ile jelden türetilmiş bir katı maddedir. Üstün termal özellikleri gözenekli yapısı sayesindedir. Aslında, hacminin yüzde %90 ından fazlası boş alandır ve bu yüzden aerogel dünyanın en hafif katı malzemesidir. Aynı zamanda camdan bin kat daha az yoğundur, bu da onu dünyanın en düşük yoğunluklu katı maddesi yapar. Amorf silis esaslı aerogel tozu, ArmaGel HT nin ana yalıtım özelliğini oluşturur .Sıkıca dağıtılmış parçacık boyutları, son derece düşük termal iletkenliği, yüksek kesilme direnci ve hidrofobik olması nedenleriyle termal izolasyon uygulamalarında kullanmak için çok özel bir materyaldir.

ONSE, Aerojac Vana Ceketi uygulamalarında ArmaGel HT veya ArmaGel DT kullanır .

ArmaGel HT , yüksek sıcaklık uygulamaları için optimize edilmiş yeni nesil esnek aerogel izolasyon battaniyesidir. ArmaGel imalat süreci eşsizdir. Aerogel örtüler için geleneksel imalat üretim akışları 72 saat sürer. ArmaGel HT üretim süreci sadece 2 saat tir.

ArmaGel HT , Aerogeli örtüye  eşit şekilde emdirmek için iğne enjeksiyon tekniği kullanır.

ArmaGel HT’nin diğer geleneksel aerogel örtülerden  farkı  Geleneksel aerogel örtü imalatı, yerinde ya da örtünün kendi içerisinde bulunan aerogel parçaçıklarını meydana getiren bir sürece dayanmaktadır. Sonuç olarak, bu süreç hem ölçeklenebilir olmasını hem de örtü kalınlığı çeşitliliğini kısıtlar. ArmaGel HT imalatı, iki basit adımda tamamlanır. İlk adım aerogel parçacıklarının oluşturulmasıdır, ikinci adım ise bu parçacıkları mekanik olarak örtünün içine sevk etmektir.

Bu yenilikçi, patentli sürecin sonucu, ArmaGel HT’nin ölçeklenebilirliği ve üretim verimliliğini geleneksel metodlara göre çok gelişmiştir. Aynı zamanda yalıtım sektörüne klasik aerogel örtüler de bulunmayan boyutlar kazandırarak müşteri için daha fazla seçenek ve daha kalın bir katman sunar.

ArmaGel HT ASTM C1728 aerogel standardına uyumludur ve ASTM C177 ısıl iletkenlik gerekliliklerini karşılar.

ArmaGel HT’yi “canlı” veya “sıcak” boru tesisatına 400°C (752°F)’nin üzerinde kuran tüm müşteriler teknik servis ekibimize ulaşmalıdır. Tüm yüksek sıcaklık izolasyon malzemeleri, maksimuma yakın sıcaklıklar ile ilk kez temasa geçtiğinde kendinden ısınma ve/veya ekzotermik davranış gösterebilir; bu normaldir. Bu kendinde ısınma davranışı ile etkili şekilde başa çıkmak için, hiçbir boşluk bırakılmamasına dikkat ederek ArmaGel HT izolasyon sisteminin son iki katmanının arasında metalik folyo (minimum kalınlık 0,05 mm/0.002 inç) kullanılmalıdır.

ArmaGel HT akustik izolasyon sistemleri A, B, C sınıfı ISO 15665 ve D sınıfı Shell DEP 31.46.00.31 ile uyumludur.

ArmaGel HT, hem hidrofobiktir hem de nefes alabilir. Sıvı suyu iter fakat su  buharının kaçmasına izin verir.

ArmaGel HT, performansı geliştirmek ve işçilik zamanını azaltmak için yeni boyutlar ve yeni seçenekler sunar. 5, 10, 15 ve 20 mm kalınlık mevcuttur.

ArmaGel HT doğal olarak açık hücrelidir; ancak izolasyonun altında korozyona eğilimli ortamlarda son derece iyi performans sağlayan eşit dağıtılmış aerogel toz içerir.

ArmaGel HT örtümüzün eşsiz üretim süreci, bugün pazarda bulunan en esnek aerogel izolasyon malzemelerinden birini yaratır. Arttırılmış esnekliği, geliştirilmiş kullanım ve daha kolay taşıma dahil birçok avantaj sunar.

ArmaGel HT mevcut Cheonan tesisi,  patentli  aerogel örtü üretim hattında, Güney Kore’de üretilir.

ArmaGel HT örtü içerisindeki aerogel, birçok uzman tarafından birkaç yıldır araştırılmaktadır ve insan sağlığı için güvenli olduğu onaylanmıştır.

ArmaGel HT aynı zamanda yenilikçi toz azaltıcı teknolojisi olan LoDust özelliklidir.

ArmaGel HT çevre için güvenlidir, klorür içermez. Silis aerogel malzemeleri doğada bulunur ve herhangi bir zararlı ya da tehlikeli kimyasal barındırmaz.

ArmaGel HT biyolojik olarak çözünmez bu yüzden  ülkemiz yönetmeliklere uygun olarak atılmalıdır.